укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

 — колегіальний незалежний орган, відповідальний за формування високопрофесійного суддівського корпусу, а також за прийняття рішень стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та в межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність. Передбачена Конституцією України (ст. 131). До відання В. р. ю. належать: 1) внесення подання про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад; 2) прийняття рішення стосовно порушення судцями і прокурорами вимог щодо несумісності; 3) здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів ВС України і суддів вищих спеціалізованих судів та розгляд скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних і місц. судів, а також прокурорів.
Органи типу В. р. ю. є у Франції, Іспанії, Італії та деяких інших країнах. Вони формуються, як правило, з висококваліфікованих авторитетних юристів. Законодавством Іспанії, напр., встановлено, що до відповідної ради мають обиратися професори права і найвідоміші юристи-адвокати.
За Конституцією України В. р. ю. складається з 20 членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників вищих юрид. навч. закладів та наук. установ призначають до В. р. ю. по 3 члени, а всеукр. конференція працівників прокуратури — 2 членів ради. Крім того, до її складу входять за посадою Голова ВС України, міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.
Конкретніше структура і порядок діяльності визначені Законом України «Про Вищу раду юстиції» (1998). Відповідно до нього структурними елементами В. р. ю. є її секції: з питань підготовки подань для призначення суддів уперше та звільнення їх з посад; дисциплінарна секція для здійснення дисциплінарного провадження, розгляду скарг на рішення та притягнення до дисциплінарної відповідальності і прийняття рішення про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності. Координує роботу ради голова В. р. ю., а за його відсутності — його заступник. Голова, заступник голови, секретарі секцій В. р. ю. працюють на постійній основі. Особи, призначені до складу В. р. ю., крім народних депутатів України, на час виконання обов'язків членів ради на постійній основі прикомандировуються до В. р. ю. із збереженням за ними посад, які вони займали, та відповідних пільг. Голова В. р. ю. здійснює керівництво нею. Він обирається з членів ради на 3 роки, без права переобрання, на її першому засіданні таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів з будь-якої кількості кандидатур, запропонованих членами ради. Головою В. р. ю. не може бути обрано членів ради, які входять до її складу за посадою.
Opг. формою діяльності В. р. ю. є засідання. Воно вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш як 2/3 від її конст. складу. Рішення приймаються більшістю від конст. складу В. р. ю., якщо інше не передбачено законом. В. р. ю. приймає такі акти: подання про призначення суддів; подання про звільнення суддів з посади; рішення про порушення вимог щодо несумісності; рішення про дисциплінарну відповідальність; рішення за скаргою на рішення про ; притягнення до дисциплінарної відповідальності; рішення про увільнення члена В. р. ю. у передбачених законом випадках. В. р. ю. приймає також процедурні акти (ухвали, рішення тощо). За невиконання чи несвоєчасне виконання актів В. р. ю., ухилення від подання або порушення строків подання В. р. ю. витребуваних документів та матеріалів посадові особи несуть відповідальність згідно із законом.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved