укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИРОК

— винесене іменем України рішення суду першої (в окремих випадках — апеляційної) інстанції про винність чи невинність підсудного у вчиненні злочину, про застосування чи незастосування покарання, про запобіжний захід, речові докази, а також з інших питань, які підлягають з'ясуванню при остаточному вирішенні крим. справи. В. — найважливіший акт правосуддя. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана крим. покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним В. суду (ст. 62 Конституції України). В. має бути законним, обгрунтованим і мотивованим. Суд обґрунтовує В. лише тими доказами, які були розглянуті в суд. засіданні. Як виняток, у разі визнання підсудним себе винним у пред'явленому йому обвинуваченні суд має право, якщо проти цього не заперечують учасники суд. розгляду, визнати недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи та розміру цив. позову, які ніким не оскаржуються, і, допитавши підсудного, відразу ж перейти до суд. дебатів (ст. 299, 301/1, 323 Кримінально-процесуального кодексу України). 
В. може бути обвинувальним або виправдувальним. Обвинувальний В. не може ґрунтуватися на припущеннях і постановляється лише за умови, що в ході суд. розгляду винність підсудного у вчиненні злочину доведена. Призначене судом покарання має бути справедливим, відповідати тяжкості злочину і особі засудженого. Виправдувальний В. постановляється у випадках, коли не встановлено події злочину, коли в діянні підсудного немає складу злочину, а також коли не доведено участь підсудного у вчиненні злочину (ст. 327 КПК). У разі по становлення виправдувального В. суд зобов'язаний роз'яснити особі порядок поновлення її порушених прав і вжити необхідних заходів до відшкодування шкоди, завданої особі внаслідок незаконного притягнення її як обвинуваченого, затримання, застосування запобіжних заходів (ст. 53/1 КПК). В. складається з трьох частин: вступної, мотивувальної і резолютивної.
В. постановляється у нарадчій кімнаті, підписується всіма суддями або одним суддею, якщо справа розглядалась суддею одноособово. В. проголошується головуючим або одним із суддів публічно незалежно від того, у відкритому чи закритому суд. засіданні розглядалася справа.
Апеляційний суд скасовує В. суду першої інстанції і постановляє свій В. у випадках: 1) необхідності застосування закону про більш тяжкий злочин чи збільшення обсягу обвинувачення, за умови, що засудженому було пред'явлено обвинувачення у вчиненні такого злочину чи у вчиненні злочину в такому обсязі і від нього обвинувачений захищався в суді першої інстанції; 2) необхідності застосування суворішого покарання; 3) скасування необґрунтованого виправдувального В. суду першої інстанції; 4) неправильного звільнення засудженого від відбування покарання. В. суду апеляційної інстанції може бути лише обвинувальним і постановляється лише за умови, що в апеляції прокурора, потерпілого чи його представника ставилось питання про скасування В. саме з цих підстав (ст. 378 КПК). В., що набрав законної сили, є обов'язковим для виконання на всій території України.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved