укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИНАХІД

 — результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (1993, в ред. 2000) об'єктом В., якому надається правова охорона, може бути: продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини тощо); процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту чи процесу.
Правова охорона за законодавством про винаходи не поширюється на такі об'єкти технології (права на які охороняються спец, законами): сорти рослин і породи тварин; біологічні у своїй основі процеси відтворення рослин та тварин, що не належать до не біологічних та мікробіологічних процесів; топографії інтегральних мікросхем; результати художнього конструювання. Пріоритет, авторство і право власності на В. засвідчуються патентом (деклараційним патентом). Строк дії патенту України на В. становить 20 років від дати подання заявки про В. до держ. патентної установи (деклараційного патенту — 6 років). Обсяг правової охорони, що надається, визначається формулою В. Дія патенту (деклараційного патенту), виданого на спосіб одержання продукту, поширюється і на продукт, безпосередньо одержаний цим способом.
В. відповідає умовам патентоздатності, якщо він є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним. В. визнається новим, якщо він не є частиною рівня техніки. Об'єкти, що є частиною рівня техніки, для визначення новизни В. повинні враховуватися лише окремо. В. має винахідницький рівень, якщо для фахівця він не є очевидним, тобто не випливає явно із рівня техніки. В. визнається промислово придатним, якщо його може бути використано у промисловості або в іншій сфері діяльності.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved