укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИЗНАННЯ І ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ ІНОЗЕМНИХ СУДІВ

 — надання рішенням судів зарубіжних держав нац. правового режиму, тобто такої самої юрид. сили, яку мають рішення судів України, що набули чинності: незмінність, неспростовність, виключність, виконуваність. Регулюється Цивільним процесуальним кодексом України (ст. 390-410) та Законом України «Про міжнародне приватне право» (2005). Рішення іноз. суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнар. договорами України або за принципом взаємності за домовленістю ad hoc з іноз. державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні. Рішення іноз. суду може бути пред'явлено до примусового виконання в Україні протягом 3 років від дня набуття ним законної сили.
Питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноз. суду на клопотання стягувача розглядається апеляційним судом АР Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя за місцем постійного чи тимчасового проживання або перебування (місцезнаходження) боржника. Якщо боржник не має постійного чи тимчасового місця проживання або перебування (місцезнаходження) на території України або місце його постійного чи тимчасового проживання або перебування (місцезнаходження) невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноз. суду розглядається відповідним судом України за місцезнаходженням в Україні майна боржника.
Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноз. суду подається у порядку, передбаченому міжнар. договорами України чи законодавством України. Про надходження клопотання відповідний суд України у 5-денний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання. Після подання боржником заперечень у письмовій формі або в разі його відмови від подання заперечень, а так само якщо у місячний строк від часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце суд. розгляду клопотання, про що стягувач і боржник повідомляються письмово не пізніш як за 10 днів до його розгляду. Розглянувши подані документи та вислухавши пояснення сторін, суд постановляє ухвалу про надання дозволу на примусове виконання рішення іноз. суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання.
Копія ухвали надсилається судом стягувачеві та боржникові у 3-денний строк від дня постановляння ухвали. Ухвала, постановлена відповідним судом України, про надання дозволу на примусове виконання рішення іноз. суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання може бути оскаржена стягувачем або боржником у порядку і строки, передбачені законами України. На підставі рішення іноз. суду та ухвали про надання дозволу на його примусове виконання, що набула законної сили, відповідний суд України видає викон. лист, який надсилається для виконання у порядку, встановленому законом. Дії та заходи з примусового виконання рішення іноз. суду провадяться держ. виконавцями.
Про надходження клопотання про визнання рішення іноз. суду, що не підлягає примусовому виконанню, відповідний суд України у 5-денний строк письмово повідомляє заінтересовану сторону і пропонує їй у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.
Після подання заінтересованою стороною заперечень у письмовій формі або у разі її відмови від подання заперечень, а так само коли у місячний строк з часу повідомлення заінтересованої особи про одержане судом клопотання заперечення не подано, судця постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце суд. розгляду клопотання, про що заінтересовані сторони повідомляються письмово не пізніш як за 10 днів до його розгляду. За наслідками розгляду клопотання, а також заперечення у разі його надходження відповідним судом України постановляється ухвала про визнання в Україні рішення іноз. суду та залишення заперечення без задоволення або про відмову у задоволенні цього клопотання.  
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved