укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВАЛЮТА

 (італ. valuta, від лат. valeo — коштую) — 1) грошова одиниця, яка є основою грошової системи держави (напр. гривня в Україні, рубль у Росії, долар у США); 2) грошові знаки зарубіжних країн (банкноти, білети держ. скарбниці, монети), кредитні документи (векселі, чеки та ін.), які використовуються у міжнар. розрахунках.
В Україні до В. належать грошові знаки у вигляді банкнотів, білетів держ. скарбниці, монет і в інших формах, що перебувають в обігу та є законними платіжними засобами, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу; кошти на рахунках; внески в банківських та інших кредитно-фін. установах країни. Єдиним законним засобом платежу в Україні є гривня. Вона приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог і зобов'язань, а також у розрахунках між юрид. і фіз. особами. Іноз. В. може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом. Зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці України — гривні, якщо їх учасниками є резиденти України. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноз. В. Грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній В., сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіц. курсом відповідної В. на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом. Використання іноз. В., а також платіжних документів в іноз. В. при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом. Так, у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торг, обороту використовується як засіб платежу іноз. В. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки. Але наймодавці-нерезиденти здійснюють оплату праці резидентів виключно у В. України готівкою або у безготівковій формі.
Порядок ввезення, переказування і пересилання з-за
кордону, а також вивезення, переказування і пересилання за кордон резидентами і нерезидентами В. України визначається Національним банком України. Суми у В. України, що були вивезені, переказані, переслані
на законних підставах за кордон, можуть бути вільно
ввезені, переслані, переказані назад в Україну. Уповноважені банки зобов'язані купувати іноз. В. на міжбанківському валютному ринку України за дорученням і за рахунок резидентів з метою забезпечення виконання зобов'язань резидентів. Торгівля іноз. В. на території України резидентами і нерезидентами — юрид. особами здійснюється через уповноважені банки та інші кредитно-фін. установи, що одержали ліцензію на торгівлю іноз. В. Національного банку України, виключно на міжбанківському валютному ринку України. Законодавством у деяких випадках встановлена форма договорів, предметом яких є В. Так, договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню [ст. 192, 524, 533, 719 Цивільного кодексу України, Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (1994), декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (1993)].
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved