укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БІОСФЕРНІ ЗАПОВІДНИКИ

 — природоохоронні науково-дослідні установи міжнар. значення, що створюються з метою збереження у природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екол. моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під впливом антропогенних факторів. Б. з. створюються на базі природних заповідників, нац. природних парків з включенням до їх складу територій та об'єктів природно-заповідного фонду інших категорій, а також інших земель. Усі Б. з. належать до всесвітньої глобальної мережі Б. з. Рішення про створення Б. з. приймаються Президентом України за поданням Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Б. з. є юрид. особою. Його діяльністю керує дирекція, очолювана директором, тут працюють спец, служби охорони.
Правовий режим Б. з. визначається Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища» (1991), «Про природно-заповідний фонд України» (1992) та іншими актами законодавства України, положенням про відповідний заповідник. Цей режим зумовлений особливостями структури Б. з., заснованого на принципі функціонального зонування. Виділяються 3 зони: заповідна, буферна і зона антропогенних ландшафтів. Заповідна зона включає території, призначені для збереження і відновлення найцінніших природних комплексів, генофонду тваринного і рослинного світу. її режим визначається за вимогами, встановленими для природних заповідників. Буферна зона охоплює землі, виділені з метою запобігання негативному впливу на заповідну зону внаслідок госп. діяльності на прилеглих територіях. Порядок створення та режим буферної зони визначаються за вимогами, встановленими для охоронних зон природних заповідників. Зона антропогенних ландшафтів — це території традиційного земле-, лісо- і природокористування, місць поселення, рекреації та інших видів госп. діяльності.
У межах Б. з. можуть виділятися також зони регульованого заповідного режиму. До них належать регіонально-ландшафтні парки, заказники і заповідні урочища з дотриманням вимог щодо їх охорони згідно із Законом «Про природно-заповідний фонд України».
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved