укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БІЖЕНЦІ

 — за законодавством України та згідно з міжнар. правом — особи, які не є громадянами України і через цілком обґрунтовані побоювання стати жертвами переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політ, переконань, перебувають за межами країни своєї громадянської належності й не можуть або не бажають користуватися захистом своєї держави з огляду на зазначені побоювання, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не можуть чи не бажають повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.
Правовий статус Б. в Україні визначено Законом України «Про біженців» (2001), яким встановлено правові, екон. та організаційні гарантії захисту прав осіб, які вимушено залишили державу своєї громадянської належності або країну постійного проживання. За цим законом особи, які мають намір набути статус Б. і перетнули держ. кордон України в порядку, встановленому чинним законодавством, повинні протягом 5 робочих днів звернутися до відповідного органу міграційної служби із заявою про надання їм статусу Б. Статус Б. не надається особі, яка: вчинила злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людства і людяності, як їх визначено в міжнар. праві; вчинила тяжкий злочин неполіт. характеру за межами України до прибуття на її територію з метою набуття статусу Б., якщо таке діяння віднесено Кримінальним кодексом до тяжких злочинів; до прибуття в Україну була визнана Б. або отримала притулок в іншій країні; винна у вчиненні дій, що суперечать меті та принципам ООН; до прибуття в Україну з наміром набути статусу Б. перебувала в третій безпечній країні. Дія цих положень не поширюється на дітей, розлучених з сім'ями, а також на осіб, які народилися чи постійно проживали на території України, а також їхніх нащадків (дітей, онуків).
Особа, якій надано статус Б., має право на: пересування, вільний вибір місця проживання, вільне залишення території України, за винятком обмежень, які встановлюються законом; працю, підприємницьку діяльність, що не заборонена законом; охорону здоров'я, мед. допомогу та мед. страхування; одержання грошової допомоги, пенсій та інших видів соціального забезпечення в порядку, встановленому законодавством; користування житлом, наданим у місці тимчасового проживання; освіту, свободу світогляду та віросповідання; правову допомогу; володіння, користування і розпорядження своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Особа, якій надано статус Б., користується іншими правами і свободами, які передбачені Конституцією та законами України.
Б. зобов'язаний: повідомляти протягом 10 робочих днів органу міграційної служби за місцем проживання про зміни прізвища, складу сім'ї, сімейного стану, місця проживання, набуття громадянства України або іншої держави, надання притулку або дозволу на постійне проживання в іншій державі; у разі зміни місця проживання і переїзду до адм. одиниці України знятися з обліку і стати на облік у відповідному органі міграційної служби за новим місцем проживання; проходити щорічну перереєстрацію у строки, встановлені органом міграційної служби за місцем проживання.
Статус Б. втрачається, якщо особа: добровільно знову скористалася захистом країни громадянської належності (підданства); набула нового громадянства та користується захистом держави свого нового громадянства; отримала притулок чи дозвіл на постійне проживання в іншій країні; займається діяльністю, що становить загрозу нац. безпеці, громадському поядку, здоров'ю населення України тощо. Правовий режим іноземця та особи без громадянства, яка втратила або позбавлена статусу Б., визначається Законом України «Про правовий статус іноземців та
осіб без громадянства» (1994, з наступними змінами і доповненнями). Україна співпрацює з іноз. державами, міжнар. організаціями з метою усунення причин виникнення проблеми Б., поліпшення їх матеріального становища і вдосконалення правового статусу, а також повернення Б. до країни їх постійного проживання. 2002 Україна приєдналася до Конвенції про статус біженців 1951 та Протоколу щодо статусу біженців 1967.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved