укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БІБЛІОТЕКА

(лат. bibliotheca) — книгосховище, зібрання книг і рукописних матеріалів, призначені для громадського або приватного користування; культурно-освітня і науково-інформ. установа, що збирає і зберігає друковані й рукописні матеріали та інші носії інформації, організовує громадське користування ними і здійснює довідково-бібліографічну роботу. Залежно від фондів, контингенту читачів, мети, завдань і напрямів діяльності Б. поділяють на універсальні і спеціальні, публічні (загального користування) і приватні.
В Україні найдавнішими були Б. Софійського собору в Києві (заснована 1037), Києво-Печерської лаври (11ст.). У 15—17 ст. Б. створювалися у монастирях і церквах, де збирали реліг. книги, літописні записи, юрид. документи тощо. Значні книжкові фонди мали Б. Києво-Могилянської академії, Львівського, Київського, Чернігівського, Острозького та інших братств (16—17 ст.). Визначними стали Б. Львівського (з 1661), Харківського (з 1805), Київського (з 1834), Новоросійського (Одеса, з 1865), Чернівецького (з 1875) університетів. Загальновідомими є публічні Б. в Одесі (з 1830), Києві (з 1866), Харкові (з 1886) та інших містах.
Нині діяльність, організація та статус Б. в Україні, а також право фіз. і юрид. осіб на вільний доступ до цінностей, що зберігаються в них, регулюються Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (1995, в ред. 2000). Б. України поділяють на такі види за значенням: всеукраїнські загальнодерж. значення (нац., держ.), республіканські (АР Крим), обласні, міські, районні, селищні та сільські. За змістом бібліотечних фондів Б. є: універсальні, галузеві, міжгалузеві. За призначенням Б. поділяють на: публічні (загальнодоступні); спеціальні (академій наук, науково-дослідних інститутів, навч. закладів, підприємств, установ, організацій); спеціалізовані (для дітей, юнацтва, осіб з фіз. вадами). Публічні, спец, та спеціалізовані Б. можуть об'єднуватися у центральні бібліотечні системи. Особливе місце посідає Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського — головна всеукр. Б., яка є культурним, документально-комунікативним і науково-дослідним центром, що забезпечує у взаємодії з нац. спеціалізованими та іншими Б. максимально повне формування, зберігання та загальнодоступність документально-інформ. ресурсів. Такий самий статус має і Національна парламентська бібліотека України.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved