укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БАНКРУТСТВО

 (від франц. banqueroute, італ. banca-rotta, від banco rotto — розбитий банк) — неспроможність юрид. особи (суб'єкта підприємницької діяльності) задовольнити у встановлений для цього термін пред'явлені йому кредиторами вимоги і виконати зобов'язання перед бюджетом. Підстави і порядок визнання суб'єкта підприємницької діяльності банкрутом встановлені Господарським кодексом України (гл. 23), Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (1999) та іншими правовими актами. Банкрутом може себе оголосити сама юрид. особа або це здійснює госп. суд у примусовому порядку за письмовою заявою будь-кого з кредиторів боржника, орга¬нів держ. податкової адміністрації або держ. контрольно-ревізійної служби до госп. суду. Звернутися з такою заявою до госп. суду може і прокурор. Кредитор звертається до госп. суду із заявою про Б. юрид. особи, коли вона неспроможна протягом 2 міс. задовольнити визнані нею претензійні вимоги або сплатити борг за викон. документами. Суб'єктами Б. можуть бути лише юрид. особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Учасниками справи про Б., крім кредиторів, є також санатори, ліквідатори, призначений госп. судом розпорядник майна боржника та банки, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника. Суд зобов'язує заявника подати до офіц. друкованого органу оголошення про порушення справи про Б. Протягом місяця від часу публікації кредитори збанкрутілого боржника подають до госп. суду письмові заяви з відповідними майновими вимогами до банкрута, додавши документи, які підтверджують правомірність цих вимог. Інші юрид. особи, а також громадяни, які бажають брати участь у санації боржника, теж повинні протягом цього терміну подати до госп. суду заяви з письмовим зобов'язанням про переведення на них боргу і вказати умови санації. Через місяць після публікації рішення про порушення справи про Б. за ухвалою госп. суду всі виявлені кредитори повинні скликати збори і в разі необхідності створити їх повноважний комітет.
За відсутності пропозицій про санацію або незгоди кредиторів з умовами санації госп. суд визнає боржника банкрутом своєю постановою і призначає ліквідаторів із числа представників зборів кредиторів, банків, фін. органів, а також Фонду державного майна, якщо банкрутом є держ. підприємство або організація. Ліквідатори зобов'язані провести процедуру задоволення вимог кредиторів. З моменту визнання юрид. особи банкрутом її діяльність припиняється. До ліквідаційної комісії переходить право розпорядження
майном банкрута, всі його майнові права та обов'язки, вважаються сплинутими терміни всіх зобов'язань банкрута, припиняється нарахування пені та процентів з усіх видів його заборгованості. За порушення законодавства про Б. передбачена юрид. відповідальність.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved