укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АФРИКАНСЬКИЙ СОЮЗ

- (African Union) - міжнар. міжурядова організація африканських держав, утворена на саміті глав держав і урядів Африки 8.VII 2002 у м. Дурбані (ПАР) на базі існуючої з 1963 Організації Африканської Єдності. Членами А. С. є 53 країни. Осн. цілями А. С. є: досягнення більшої єдності між країнами та народами Африки; захист суверенітету, тер. цілісності та незалежності держав-членів; прискорення політ, та соціально-екон. інтеграції континенту; заохочення міжнар. співробітництва на основі положень Статуту ООН та Загальної декларації прав людини; заохочення миру, безпеки та стабільності на континенті; заохочення дем. принципів та інституцій, народного представництва та законного управління; заохочення та захист прав людини і народів відповідно до Африканської хартії прав людини і народів та інших відповідних інструментів захисту прав людини; створення необхідних умов, які дали б змогу континенту відігравати належну йому по праву роль у глобальній економіці та міжнар. переговорах; сприяння інтеграції африканських економік та стабільному розвитку їх екон., соціальних та культурних рівнів; заохочення співробітництва в усіх сферах людської діяльності для підвищення стандартів життя африканських народів; координація та гармонізація політики щодо існуючих та майбутніх регіональних екон. співтовариств для поступового досягнення цілей А. С; подальший розвиток країн континенту шляхом заохочення досліджень у всіх сферах, зокрема в науці і техніці; співробітництво з відповідними міжнар. установами для запобігання хворобам та забезпечення здоров'я на континенті. 
А. С. функціонує на основі принципів: суверенна рівність та незалежність держав-членів; повага до кордонів, наявних на час досягнення незалежності; участь африканських народів у діяльності Союзу; встановлення єдиної оборонної політики для Африканського континенту; мирне розв'язання конфліктів між державами-членами; заборона застосування сили або погрози силою серед держав-членів; невтручання дер жав-членів у внутрішні справи одна одної; право Союзу на інтервенцію у держави-члени відповідно до рішення Асамблеї (у випадку воєнних злочинів, геноциду та злочинів проти людяності); мирне співіснування держав-членів та їх право жити в мирі та безпеці; право держави-члена просити про інтервенцію з боку Союзу з метою відновлення миру та безпеки; заохочення тендерної рівності; повага до дем. принципів, прав людини, панування права та законного управління; заохочення соціальної справедливості шляхом забезпечення збалансованого екон. розвитку; повага до святості людського життя, засудження та відмова від безкарності та політ, убивств, терористичних актів та підривної діяльності; засудження та відмова від неконст. змін урядів.
Вищим органом А. С. є Асамблея, яка складається з глав держав та урядів або їх належним чином акредитованих представників і збирається 1 раз на рік. Виконавча рада складається з міністрів закорд. справ або інших міністрів, призначених державами-членами, і збирається двічі на рік. Постійним секретаріатом А. С. є комісія, яка складається з голови, заступника голови, 8 комісарів, кожен з яких очолює відповідний департамент, та служб, персоналу. Комісія відіграє центр, роль у щоденному управлінні справами А. С. Комітет постійних представників складається з постійних представників держав-членів, акредитованих при А. С, і займається підготовкою роботи Виконавчої ради. В рамках А. С. створено 7 спец. тех. комітетів, які складаються з відповідних галузевих міністрів або інших високих посадових осіб. Передбачено також утворити Раду миру і безпеки, Панафриканський парламент, Економічну, соціальну і культурну раду, Суд, ряд фін. інституцій (Африканський центральний банк, Африканський валютний фонд, Африканський інвестиційний банк).
Робочі мови — араб., англ., франц., португальська та африканські. Місцеперебування органів А. С. - м. Аддіс-Абеба (Ефіопія).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved