укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АТЕСТАЦІЯ

- (від лат. attestatio — свідчення, затвердження) — перевірка та оцінка ділової кваліфікації працівників на предмет їх відповідності займаній посаді або здійснюваній роботі. Метою А. є най раціональніше використання кадрів, підвищення ефективності їх праці. Порядок і умови проведення А. регулюються Кодексом законів про працю України та іншим законодавством. А. проводиться щодо працівників, які вже перебувають у трудових правовідносинах, але не раніше ніж через рік після виникнення останніх. Працівники, які вступили у трудові правовідносини за контрактом, проходять А. лише у випадках, коли це передбачено його умовами. А. не підлягають працівники, які навчаються без відриву від виробництва на двох останніх курсах у вузах за профілем діяльності, за яким проводиться А., а також вагітні. Жінки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, проходять А. не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
Для проведення А. створюються спец, атестаційні комісії. Графіки проведення А. затверджуються власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом і доводяться до відома тих, хто підлягає А., не пізніше як за місяць до початку її проведення. Відповідні працівники мають бути ознайомлені з атестаційними матеріалами про них до засідання атестаційної комісії. Для працівників різних галузей економіки встановлено різну періодичність проведення А. — від 3 до 5 років. У разі негативного результату А. працівника може бути звільнено протягом 2 місяців за п. 2 ст. 40 КЗпП України як такого, що не відповідає займаній посаді. Не допускається звільнення працівника за результатами А. у період його тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки. Цей час не зараховується також у двомісячний термін, протягом якого працівника може бути звільнено за результатами А. Трудові спори, що виникають при проведенні А., а також за результатами А., в т. ч. з питань звільнення і поновлення на посаді працівників, визнаних за результатами А. такими, що не відповідають займаній
посаді, як правило, вирішуються в суд. порядку. Стосовно деяких категорій працівників, зокрема держ. службовців, діють спец, правила їх А.
Див. також Атестація державних службовців, Державна служба.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved