укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АРХІПЕЛАЖНІ ВОДИ

— води держави-архіпелагу, розташовані між островами, з яких складається держава-архіпелаг, і відмежовані від інших частин моря прямими вихідними лініями, що з'єднують най віддаленні в бік моря точки най віддалених островів і висихаючих рифів.
Відповідно до ст. 49 Конвенції ООН з морського права (1982) на А. в., повітряний простір над ними, а також на дно, надра та їх ресурси поширюється суверенітет держави-архіпелагу.Довжина архіпелажних вихідних ліній не повинна перевищувати 100 морських миль, і лише 3 % їх загальної кількості можуть мати довжину до 125 морських миль.
Співвідношення між площею води й площею суші в межах цих ліній має становити від 1:1 до 9:1. За дотримання режиму внутрішніх вод, що знаходяться в межах А. в. (води портів, заток тощо), а також при дотриманні положень ст. 53 Конвенції судна всіх держав згідно з п. 1 ст. 52 користуються правом мирного проходу через А. в. Цей прохід здійснюється відповідно до ч. 2 розд. III, що визначає режим мирного проходу в тер. морі.
Для шляхів, шо використовуються для міжнар. судноплавства та знаходяться в межах А. в. і тер. моря, встановлюється режим архіпелажного проходу, принципові положення якого цілком відповідають режимові транзитного проходу в протоках. Згідно з п. 1 ст. 53 Конвенції держава-архіпелаг може встановлювати морські коридори і розташовані над ними повітряні коридори, прийнятні для безперервного і швидкого проходу іноз. суден через А. в. і прилегле тер. море і прольоту іноз. літальних апаратів над ними. У згаданих коридорах усі судна і літальні апарати користуються правом архіпелажного проходу і прольоту за такими повітряними коридорами, тобто правом, аналогічним транзитному проходові через протоки.
Відповідно до п. 4 ст. 53 Конвенції ці морські коридори мають ширину 50 морських миль (25 морських миль з обох боків від безперервних осьових ліній,
проведених уздовж коридорів), а якщо держава-архіпелаг не встановлює таких, то право архіпелажного проходу вздовж морських коридорів може здійснюватися шляхами що використовуються для міжнар. судноплавства.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved