укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АРЕШТ ОСОБИ

 - (лат. arrestum — суд. постанова) -1) санкціонований держ. владою захід обмеження свободи особи у зв'язку з її причетністю до вчинення правопорушення; 2) вид дисциплінарного чи адм. стягнення або крим. покарання. Загальні умови та порядок застосування А. о. визначено у ст. 29 Конституції України, а також у ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (1950). Остання, зокрема, визначає, що: кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Жодна людина не може бути позбавлена волі інакше, ніж відповідно до процедури, встановленої законом, у таких випадках, як: а) законне ув'язнення людини після її засудження компетентним судом; б) законний арешт або затримання людини за невиконання законного рішення суду або для забезпечення виконання будь-якого обов'язку, передбаченого законом; в) законний арешт або затримання людини, здійснені з метою забезпечення її присутності перед компетентним правовим органом на підставі обґрунтованої підозри у вчиненні злочину або якщо обґрунтовано визнається за необхідне запобігти вчиненню нею злочину або її зникненню після його вчинення; г) затримання неповнолітньої особи на підставі законного розпорядження з метою виховного нагляду або законне затримання неповнолітньої особи з метою забезпечення її присутності перед компетентним правовим органом; г) законне затримання людей для запобігання поширенню інфекційних захворювань, людей психічно хворих, алкоголіків, наркоманів чи бродяг; д) законний арешт або затримання людини, здійснені з метою запобігання її незаконному в'їзду в країну, або людини, стосовно якої вживаються заходи з метою депортації або екстрадиції. Кожна заарештована людина негайно сповіщається зрозумілою для неї мовою про підстави її арешту і про будь-яке обвинувачення проти неї. Кожна людина, заарештована або затримана на підставі обґрунтованої підозри у вчиненні чи готуванні до вчинення злочину, має постати перед суддею чи іншою служб, особою, якій закон надає право здійснювати суд. владу, і має право на суд. розгляд упродовж розумного строку або на звільнення до початку суд. розгляду. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з'явлення до суду.
Кожна людина, позбавлена волі внаслідок арешту або затримання, має право на швидкий розгляд судом законності її затримання і на звільнення, якщо затримання є незаконним. Кожна людина, яка стала жертвою арешту або затримання, має право вимагати та отримати компенсацію.
У крим.-процес. порядку А. о. застосовується у вигляді запобіжного заходу — взяття під варту, якому, як правило, передує затримання особи. Затримання при крим. переслідуванні особи допускається строком до 72 год. за наявності підстав, визначених у ст. 106 Кримінально-процесуального кодексу України. Затримання при здійсненні адм. провадження може бути здійснено строком до 3 год. (ст. 261-263 Кодексу України про адміністративні правопорушення). В адм. порядку затримання допускається з метою припинення правопорушення, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, забезпечення своєчасного і правильного складання адм. акта і виконання адм. рішення. Адм. затримання здійснюється при вчиненні дрібного хуліганства, порушенні порядку на зборах, мітингах, демонстраціях, у разі незаконного перетинання держ. кордону, при здійсненні посягання на охоронювані об'єкти, при здійсненні незаконного доступу до каналів зв'язку чи інформації та ін.
Повноваження та обов'язки працівників правопорядку, які здійснюють затримання та А. о., регламентовано ст. 5, 10, 11 Закону України «Про міліцію» (1990). Як дисциплінарне стягнення А. о. застосовується відповідно до Дисциплінарного статуту ЗС України терміном до 10 діб та виконується шляхом утримання правопорушника на гауптвахті. Відповідно до ч. 4 ст. 65 Кодексу торговельного мореплавства України, якщо дії особи, яка перебуває на судні, не містять кримінально караного діяння, але загрожують безпеці судна або людей і майна, що на ньому перебувають, капітан судна має право ізолювати цю особу в окремому приміщенні.А. о. в адм. порядку як вид стягнення, передбачений ст. 24 КпАП, застосовується судом на строк до 15 діб. Адм. арешт не може застосовуватися до неповнолітніх, вагітних, жінок, які мають дітей до 12 років, до інвалідів 1 і II груп (ст. 32 КпАП). А. о. як вид крим. покарання, передбачений ст. 51 Кримінального кодексу України, полягає в триманні засудженого в умовах ізоляції строком від 1 до 6 міс. А. о. як вид крим. покарання не застосовується до неповнолітніх, вагітних та жінок, які мають дітей до 7 років.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved