укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АРЕШТ І ВИЇМКА КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

 - процес, дії, які можуть проводитися тільки за постановою голови апеляційного суду або його заступника, яка може бути винесена за мотивованим поданням слідчого, погодженим з прокурором. Здійснюються за наявності достатніх підстав вважати, що у кореспонденції (листах, телеграмах, радіограмах, бандеролях, посилках, поштових контейнерах, переказах підозрюваного чи обвинуваченого іншим особам або інших осіб до підозрюваного чи обвинуваченого є дані про злочин або документи і предмети, що мають доказове значення у крим. справі. Конституцією України (ст. 31) кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування крим. справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
У постанові судді про накладення А. і в. к. повинні бути зазначені: прізвище, ім'я та по батькові особи, кореспонденція якої має затримуватися; її адреса; види кореспонденції, на які накладається арешт; термін, протягом якого діє арешт; назва установи зв'язку, на яку покладається обов'язок затримувати кореспонденцію і повідомляти про це слідчого. Постанова передається начальнику відповідної установи, для якого вона є обов'язковою для виконання (ст. 187 Кримінально-процесуального кодексу України). Огляд затриманої кореспонденції слідчий проводить в установі зв'язку з участю понятих із службовців цієї ж установи, а за необхідності — з участю спеціаліста і перекладача. При виявленні відомостей, документів чи предметів, що мають доказове значення, слідчий проводить їх виїмку або обмежується зняттям з них копій. За відсутності таких даних, відомостей, документів чи предметів слідчий надає вказівку про вручення адресатові оглянутої кореспонденції або про її затримання до визначеного ним терміну. Про кожен випадок проведення огляду, виїмки, зняття копії або затримання кореспонденції слідчий складає протокол, копія якого вручається керівникові установи зв'язку. А. і в. к. скасовується слідчим, коли в цьому відпадає
необхідність. Закон (ст. 187, 1871 КПК) визначає також підстави та порядок проведення зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved