укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АПЕЛЯЦІЙНА ІНСТАНЦІЯ

  - 1) В цив. та адм. судочинстві ланка системи судів загальної юрисдикції, яка є вищестоящим судом щодо судів першої інстанції. А. і. у цив. справах є суд. палати у цив. справах апеляційних загальних судів, у адм. справах — апеляційний адм. суд, у межах тер. юрисдикції яких знаходиться місцевий суд, який ухвалив оскаржуване рішення (ст. 291 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 184 Кодексу адміністративного судочинства України).
Мета А. і. — перевірка законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції на основі матеріалів, наявних у справі, а також додатково наведених особа ми, які беруть участь у справі. Справа розглядається в А. і. колегією у складі трьох суддів за правилами провадження у суді першої інстанції. По суті, це повторний розгляд справи. В А. і. повною мірою реалізуються усі принципи суд. процесу: справа розглядається у відкритому суд. засіданні, за винятком випадків, передбачених законом; особи, які беруть участь у справі, мають право знати про місце і час проведення суд. засідання і брати участь у ньому, виступати у процесі рідною мовою, вести справу особисто або через представника, надавати пояснення по скарзі, заявляти клопотання, заперечення, представляти нові докази та ін. Суддя апеляційного суду, розглядаючи справу в порядку апеляції, має право встановлювати нові факти і досліджувати нові докази у справі.
2) У крим. процесі апеляції розглядаються апеляційними судами: Апеляційним судом АР Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя — на суд. рішення районних (міських) судів та міжрайонних (окружних) судів; військ, апеляційними судами регіонів і Військово-Морських Сил — на суд.
рішення військ, судів гарнізонів (ст. 356 Кримінально-процесуального кодексу України). Апеляційний суд повинен розглянути справу в день, визначений судом першої інстанції. Не пізніш як за три дні апеляційний суд оповіщає заінтересованих осіб шляхом поміщення оголошення на дошці оголошень суду про час і місце розгляду справи. Вирок, ухвала чи постанова суду першої інстанції перевіряється апеляційним судом у межах апеляції. Висновки суду першої інстанції щодо фактичних обставин справи, які не оспорювалися і стосовно яких докази не досліджувалися, не перевіряються. У результаті розгляду апеляцій апеляційний суд: виносить ухвалу про залишення вироку чи постанови без зміни, апеляції — без задоволення; про скасування вироку чи постанови і повернення справи прокуророві на додаткове розслідування або на новий суд. розгляд до суду першої інстанції; скасування вироку чи постанови і закриття справи; зміну вироку чи постанови; постановляє свій вирок, скасовуючи повністю або частково вирок суду першої інстанції; постановляє свою постанову, скасовуючи повністю або частково постанову суду першої інстанції (ст. 366 КПК України).
3) В госп. процесі провадження в А. і. починається з
прийняття апеляційної скарги на рішення місц. госп. суду, поданої особами, які беруть участь у справі, про що виноситься ухвала, в якій повідомляється про час і місце розгляду скарги. Відповідно до ст. 99 Господарського процесуального кодексу України в А. і. справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей,
передбачених ГПК України.
Апеляційна скарга розглядається у двомісячний строк з дня надходження справи разом з апеляційною скаргою до А. і. Законом встановлені межі перегляду справи в А. і. Так, згідно зі ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний госп. суд за наявними у справі й додатково наданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежать від нього. Апеляційний госп. суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місц. госп. суду в повному обсязі.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved